Právní odpovědnost sportovců za sportovní úrazy - informace o knize
vydáno dne 14. 01. 2016 (3261x přečteno)

Hezký den, předem se omlouvám za nevyžádanou poštu a dovoluji si obrátit se na vás v následující záležitosti týkající se sportovního práva.      

V posledních letech jsem jako soudce Nejvyššího soudu České republiky a dosud aktivní sportovec pracoval na rozsáhlém rukopisu monografie o civilní a trestní právní odpovědnosti sportovců za sportovní úrazy, která měla vyjít v nakladatelství Eurokódex a loni jsem práci na rukopisu ukončil. Tato práce se zabývá širokým výkladem podmínek, za kterých lze (nebo naopak nelze) uvažovat o právní odpovědnosti sportovců za úrazy, ke kterým dojde v průběhu sportovní činnosti. Nakonec se bohužel nepodařilo vydání knihy ve slovenském nakladatelství Eurokódex uskutečnit, takže jsem musel v Čechách hledat alternativu.

Podařilo se najít nakladatele (nakladatelství Leges), v současné době vychází svazek o civilní odpovědnosti. Vzhledem k rozsahu knihy bude polovina v tištěné verzi a druhá polovina v internetové verzi pro toho, kdo si koupí verzi tištěnou. Je to tak proto, že vytištění celého svazku by bylo hodně finančně nákladné - tento svazek je k dispozici zde - http://www.knihyleges.cz/civilni-odpovednost-sportovcu-za-sportovni-urazy

Svazek vztahující se k civilní odpovědnosti je teď v tisku.

Protože jsem však jako autor nechtěl rezignovat na vydání kompletního tištěného svazku, ve kterém by byla celá civilní i celá trestní odpovědnost vydána současně, neboť mám za to, že taková publikace je pro sportovní i právní prostředí významná a důležitá, dohodl jsem se s nakladatelem, aby alespoň připravil "exkluzivní", co do počtu omezené vydání (z důvodů vysokých výrobních nákladů). Protože však s vydáním tohoto svazku jsou i vzhledem k rozsahu rukopisu spojeny velmi vysoké náklady a samozřejmě velmi vysoká cena, podmínilo nakladatelství vydání tohoto kompletního svazku tím, že o něj bude mezi odbornou či sportovní veřejností zájem, proto se také snažím zprostředkovat informace mezi subjekty, které se sporte m čí právem zabývají - informace o kompletním vydání jsou dostupné zde : http://www.knihyleges.cz/civilni-a-trestni-odpovednost-sportovcu-za-sportovni-urazy

U obou odkazů je k dispozici obsah (v prvním případě civilního svazku, v druhém případě kompletního svazku), aby měl čtenář informace o tom, co v knize najde.

Chtěl jsem vás v této souvislosti požádat, pokud byste věděl(i) o někom, koho by některá z forem vydání knihy mohla oslovit, zda by bylo možné zprostředkovat mu informaci odkazem na příslušný webový link. Vím, že se jedná o netradiční způsob propagace knihy, ale do sportovního prostředí informace o právních publikacích pronikají velmi omezeně a právníci také mají ke sportovní tématice určitou nedůvěru. Navíc se jedná o problematiku, která v poměrech českého práva a českého sportu dosud stála vždy na okraji zájmu.

 

Současně také žádám, zda by bylo možné přeposlat  tuto zprávu sportovním subjektům působícím v rámci vašeho svazu - organizace - (např. klubům), případně o poskytnutí kontaktu na tyto subjekty, abych je mohl oslovit sám.

 

Velmi děkuji a zdravím.

Mgr. Michal Králík, Ph. D.

Nejvyšší soud České republiky

předseda senátu (soudce)( ZPĚT | vložil: Jan Urban, manažer RS ČUS Bruntál | tisk )

:: Výpis všech souvisejících článků ::

Partneři

TIPSPORT SPORTUJ S NÁMI - PŘIHLÁŠKA do ročníku 2022

 


 

Národní sportovní agentura

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


Základní informace
RS ČUS Bruntál
Zahradní 1
79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12695

IČO: 00436011
číslo účtu: 2336771/0100

manažer RS ČUS
Jan Urban

telefon: 606 840 173
cusbruntal@seznam.cz

složení RS ČUS Bruntál

Kde nás najdeteVyhledat na webu

Vyhledat text©2007 RS ČUS Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení RS ČUS Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.