Možnost osobní podpory Výzvy pro aktivní Česko 2021
vydáno dne 08. 10. 2021 (553x přečteno)

Vážení sportovní přátelé,
 
na základě v minulém týdnu uskutečněné diskuse u Kulatého stolu #BEACTIVE s politiky a lékaři na téma "Podpora pohybové aktivity a sportu jako politická i společenská priorita", na jejíž přípravě se spolupodílela i Česká unie sportu, bychom Vás chtěli informovat o výstupu, který z této diskuse konané na půdě Hospodářské komory ČR vzešel.
Článek s odkazem na záznam z Kulatého stolu včetně prezentací a diskuse je možné shlédnout v odkaze na webových stránkách ČUS (https://www.cuscz.cz/novinky/30-9-probehl-kulaty-stul-sportovcu-lekaru-a-politiku-pro-zdravejsi-cesko.html).


Účastníci Kulatého stolu pro zdravější Česko za přítomnosti reprezentantů českého lékařského a sportovního prostředí a politiků napříč politickým spektrem po diskusi přijali dokument "Výzva pro aktivní Česko 2021" a podpořili jí vlastními podpisy, včetně zástupců České unie sportu, neboť obsah výzvy přesně naplňuje jedno z přijatých usnesení červnové VH ČUS.
 
S výzvou se bude vůči politikům pracovat po parlamentních volbách. Jedním z prvních cílů je dosáhnout v nově složené sněmovně zřízení samostatného parlamentního Výboru pro sport (dosud pouze Podvýbor pro sport, v rámci jednoho z Výborů). Současným krokem k posílení mandátu výzvy je její podpora dalšími sympatizanty. Dle své vůle může každý sportovní subjekt, každý sportovec i nesportovec aktivně podpořit tuto Výzvu pro aktivní Česko 2021 svým podpisem on-line,  přímo na webových stránkách České komory fitness, vyplněním souhlasu v jednoduchém formuláři  ZDE.
Seznam všech podporovatelů výzvy je veřejný a naleznete jej v odkaze ZDE.
 
Zároveň necháváme na uvážení Okresních organizací ČUS a národních svazů případné přeposlání této informace o Výzvě a možnosti její podpory do svých sdružených subjektů. Aby i na úrovni klubů bylo možné se k Výzvě připojit, pokud se s ní ztotožňují.
 
Děkujeme za spolupráci.( ZPĚT | vložil: Jan Urban, manažer RS ČUS Bruntál | tisk )

:: Výpis všech souvisejících článků ::

Partneři

TIPSPORT SPORTUJ S NÁMI - PŘIHLÁŠKA do ročníku 2022

 


 

Národní sportovní agentura

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


Základní informace
RS ČUS Bruntál
Zahradní 1
79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12695

IČO: 00436011
číslo účtu: 2336771/0100

manažer RS ČUS
Jan Urban

telefon: 606 840 173
cusbruntal@seznam.cz

složení RS ČUS Bruntál

Kde nás najdeteVyhledat na webu

Vyhledat text©2007 RS ČUS Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení RS ČUS Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.