Křehká boxerka i vysoký karatista. V Bruntále ocenili nejlepší sportovce okresu v roce 2019
vydáno dne 29. 01. 2020 (1921x přečteno)

28.01.2020, 14:14, Bruntál, Karel Soukop

Nejlepší sportovci bruntálského okresu se sešli v Bruntále. Už po čtyřicáté třetí se zde konalo slavnostní vyhlášení ankety Nejlepších sportovec.


Anketu o nejlepšího sportovce okresu pořádá Česká unie sportu v Bruntále společně se starosty měst a obcí, ze kterých sportovci pocházejí. Do ankety se mohou zapojit všichni, kterým není sport lhostejný.

„Jsem také strašně rád, že se nám stále objevují noví a noví mladí sportovci. To znamená, že sport v okrese Bruntál je pořád na dobré úrovni. Mám, velkou radost také z toho, že se nám objevují nová sportovní odvětví,“ říká manažer České unie sportu Bruntál Jan Urban.

Trvalkami v anketě jsou třeba atletika, lyžování, biatlon a další. Letos se zde úplně poprvé objevila zástupkyně boxu.

„Vlastně taťka mě k tomu přivedl, protože je trenér a je i prezident celé asociace boxu v moravskoslezské oblasti. Prostě máme svoji halu a začalo se mi to líbit. Všichni boxovali, i brácha boxuje, tak jsem chtěla taky,“ popisuje boxerka a mistryně ČR Katrin Ivanovová z Box Clubu Krnov.

„Největší úspěch pro mě byl na olympiádě druhé místo ve smíšené čtyřhře a na mistrovství republiky třetí. Hraju asi sedm let, nebo osm let, tak nějak,“ uvádí stříbrná olympionička Veronika Mazalová z TJ Olympia Bruntál.

Z ankety vzejde deset nejlepších sportovců. Jejich další pořadí se však už neurčuje.

„Je to takové malé zviditelnění těch úspěšných sportovců v okrese, které máme. Škoda, že jich nemůže být více, protože jich máme hodně úspěšných sportovců, ale nejsou členové unie sportu,“ hodnotí Ladislav Velebný, předseda České unie sportu Bruntál.

Letošní vyhlašování nejlepších sportovců okresu Bruntál přineslo ještě další malou změnu. Úplně poprvé na něj přijel starosta Krnova.

„Myslím, že mezi Krnovem a Bruntálem byla vždycky taková malá řevnivost, takže jsem ji přijel zakopat a věřím, že ta spolupráce bude pokračovat. Myslím, že se ta akce podařilo dobře zorganizovat. Rád přijedu zase,“ dodává starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

Anketa o nejlepšího sportovce okresu Bruntál je určitou raritou. Je to nejdéle nepřetržitě trvající anketa svého druhu v celé České republice.
 


zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000018927/krehka-boxerka-i-vysoky-karatista-v-bruntale-ocenili-nejlepsi-sportovce-okresu-v-roce-2019( ZPĚT | vložil: Jan Urban, manažer RS ČUS Bruntál | tisk | zdroj: www.Polar.cz / Karel Soukop )

:: Výpis všech souvisejících článků ::

MS KO ČUSwww.cusmsk.cz

MS KO ČUS
SERVISNÍ CENTRUM SPORTU


Partneři

TIPSPORT SPORTUJ S NÁMI

 


 

Národní sportovní agentura

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 www.cuscz.cz
ČESKÁ UNIE SPORTU

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


Základní informace
RS ČUS Bruntál
Zahradní 1
79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12695

IČO: 00436011
číslo účtu: 2336771/0100

manažer RS ČUS
Jan Urban

telefon: 606 840 173
cusbruntal@seznam.cz

složení RS ČUS Bruntál

Kde nás najdeteVyhledat na webu

Vyhledat text©2007 RS ČUS Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení RS ČUS Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.