Nová fotografie
PF2020


Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Vyhledat na webu

Vyhledat text


Mistrovství Moravy a Slezska MASTERS v alpských disciplinách
vydáno dne 05. 02. 2015 (2299x přečteno)

SKI ARENA Vrbno pod Pradědem sjezdovka „ANDĚLKA“ – 30.1. až 1.2.2015
Dva roky usilovali dva lyžaři – Jirka Drlík a Zdeněk Němec, kteří se v 70- tých letech přestěhovali z Jižní Moravy do Bruntálu o uspořádání historicky prvního Mistrovství Moravy a Slezska v alpských disciplínách v novém ski areálu ve Vrbně pod Pradědem pro kategorii MASTERS, tj. pro lyžaře starší 30 let rozdělených v třídách po pěti letech v disciplínách super obří slalom, obří slalom, slalom.

Řada lyžařů, svazových funkcionářů i závodníků se na tento plán dívali skepticky. Vše nové přináší řadu nejistot.
Již pro sezonu 2013/14 bylo vše připraveno. Tým lidí z SK ANNABERG pro realizaci závodu, unikátní medaile a diplomy pro první MISTRY Moravy a Slezska. Nedostatek sněhu a velmi mírná zima však zajistily, aby se závod neuskutečnil.
Mezi zimní období bylo využito pro další rozvoj SKI ARENA Vrbno. Byla zrealizována další etapa výstavby sportovního areálu podporovaného z fondů EU. V bezprostřední blízkosti cíle vyrostla krásná horská budova „ANDĚLKA“ s restaurací a veškerým zázemím pro návštěvníky areálu a v prosinci 2014 byla do provozu uvedena bobová dráha. Ski ARENA tak dostala zcela novou kvalitu a byla nachystána přivítat účastníky mistrovského závodu MASTERS a v průběhu zimní sezony všechny zájemce o zimní sporty. Vše již záleželo na tom, zda bude sněžit, nebo alespoň mrznout, neboť sjezdovka je po celé délce 1 500 m vybavena moderním a výkonným systémem umělého zasněžování.  
Průběh letošní zimy v prosinci a  lednu však opět přinesl velkou nejistotu pro pořadatele. Ještě 10 dnů před pořádáním závodu to vypadalo na opětovné odvolání.
Pořadatel SK ANNABERG a majitel SKIARENA Vrbno pan Zdenek Němec však věřili ve změnu počasí, podstoupili riziko neúspěchu, závod neodvolali a v plánovaném termínu jej zrealizovali. Udělali maximum proto, aby zajistili kvalitní tratě a na závod do Vrbna pod Pradědem, nového a ještě ne tak známého střediska dostali na start závodu kolem 90 závodníků z Moravy, Slezska, Polska a Čech.
Již průběh prvního závodního dne – pátek 30.1.2014 – závod v SG – super obřím slalomu na nové FIS homologované sjezdovce s krásným názvem ANDĚLKA  s délkou 1399 m a převýšením  285 m naznačil, že tato sjezdovka bude v budoucnu místem pro vrcholová setkání jak pro kategorii MASTERS, tak pro mládežnické soutěže.
Závod v SG se jel na výborně vytyčené trati s 25 branami a 24 změnami směrů. O stavbu trati se postaral trenér naší representantky Martiny  Dubovské, rodák z Vrbna pod Pradědem Tomáš Hvorecký . Závod se jel na novém, pomalém sněhu. Přesto nejlepší čas – 1:07,35 presentuje průměrnou rychlost 74,78 km/hod. Závodníci dosahovali max. rychlosti k 90 km/hod.

Historicky prvními mistra MORAVY a SLEZSKA MASTERS v disciplině super obří slalom se stali:

Kategorie C1 – Kateřina Hořická – SK Olešnice – absolutní vítěz kategorie C
Kategorie C2 – Barbora Maralíková – ind. Člen SL ČR
Kategorie C4 – Macháňová Marie – SK Annaberg
Kategorie C6 – Iva Tejnská – SK Figura
Kategorie C8 – Alena Bouzková – SKG Vrbno pod Pradědem
Kategorie B6 – Petr Novotný – SK Figura
Kategorie B7 – Václav Štemberk – SK ANNABERG
Kategorie B8 – Jiří Drlík – SK ANNABERG – absolutní vítěz kategorie B
Kategorie B9 – Petr Čuda – ind. člen SL ČR
Kategorie A1 – Jan Hvorecký – HV Sport Vrbno
Kategorie A2 – Zbyněk Bříza – Ind. člen SL ČR- absolutní vítěz kategorie A
Kategorie A3 – Petr Suchánek – VŠ TJ Ekonom Praha
Kategorie A4 – Lubomír Zbořil – Tonda Sport
Kategorie A5 – Otto Kaděrka – SKI Petříkov

Vyhlašování vítězů bylo součástí krásného rautu u restaurace Andělka, který zajistil perfektní atmosféru pro výměnu zážitků také pro ty, kteří nestanuli na nejvyšších stupních.
Mistrovské medaile předal vítězům Jan Urban – manažer České unie sportu, patrona  Mistrovství Moravy a Slezska MASTERS.  
Průběh prvního závodu naznačil, že organizátoři a realizátoři závodu z SK ANNABERG pod vedením ředitele závodu pana Petra Drápaly juniora, velitele tratí „Steva“ – Petra Drápali seniora a technického delegáta Jury Černého  nenechali nic náhodě. Závod se vydařil na jedničku.
Stejně kvalitně byly připraveny a zrealizovány závody v točivých disciplinách – obřím slalomu a slalomu. Vše navíc umocnilo krásné, slunečné a opravdu zimní počasí.
Závody MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA 2015 se vydařily a daly seriozní základ pro tradici sjezdových závodů ve Vrbně pod Pradědem.
Nový ski areál SKI ARÉNA VRBNO tak ukázal své přednosti a krásy v plné míře.
Odezvy všech účastníků jsou více než positivní. Technický delegát závodu naznačil, že v sezoně 2015/16 by mohla SKI ARENA VRBNO hostit Mistrovství ČR MASTERS.
Do následné sezony je ještě daleko, ale již příští týden – tj. 14.-15.2.2015 se ve SKI ARENA Vrbno uskuteční Mistrovství MORAVY pro žákovské kategorie.
Pořadatelé SK ANNABEG a také majitel areálu  SKIARENA VRBNO včetně celého týmu personálu doufají ve stejný úspěch a spokojenost všech účastníků tohoto závodu.
Zdá se, že vložené investice z EU do tohoto regionu pomalu plní svoje poslání.
Po dokončení celého projektu se Vrbno stane nesmazatelnou tečkou na mapě závodníků a lyžařských nadšenců z nejen celé ČR.
Byla to skvělá akce zorganizovaná na profesionální úrovni. Mluvil jsem s mnoha účastníky, kteří byli velmi spokojeni. Nechci jmenovat jednotlivce, ale celý tým pořadatelů zaslouží velké uznání a poděkování. Myslím si, že se může SK Annaberg bez ostychu požádat o uspořádání Mistrovství České republiky v příštím roce“, řekl manažer RS České unie sportu v Bruntále Jan Urban, která měla nad závodem patronaci, a Jan Urban byl i členem organizačního výboru.

( ZPĚT | vložil: Jan Urban, manažer RS ČUS Bruntál | tisk | zdroj: Ing. Jiří Drlík, MBA )

:: Výpis všech souvisejících článků ::

Partneři

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


 

 


Základní informace
RS ČUS Bruntál
Zahradní 1
79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12695

IČO: 00436011
číslo účtu: 2336771/0100

manažer RS ČUS
Jan Urban

telefon: 606 840 173
cusbruntal@seznam.cz

složení RS ČUS Bruntál

Kde nás najdete


Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče

22.08.2014:
Studium na Vyšší odborné škole ČUS

09.05.2014:
Nabídka doplňků pro trénink

01.09.2011:
VOŠ ČSTV

31.08.2010:
Kniha jako sportovní cena©2007 RS ČUS Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení RS ČUS Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.